קודם מעצבים את העסק

כל מעצב.ת או אדריכל.ית זוכרים את ההתרגשות עם קבלת הדיפלומה ותחושת ההתרסקות והתסכול במפגש עם שוק העבודה. 😮 חשבתם שעיצוב פנים יתבטא בבחירת צבעים, ריהוט וכריות, אך גיליתם מאוד מהר שקודם כל אתם נדרשים לנהל עסק: הצעות מחיר, ניהול תקציב, תכנון זמן, הכנת תוכניות עבודה, התנהלות מול בעלי מקצוע, התנהלות מול לקוחות שונים – וזה רק חלק מהאתגרים שעומדים לפניכם. 

כשאנו קוראים על מעצב בינלאומי תמיד הוא נשאל על מקורות ההשראה, איפה הוא מוצא את החומרים ומה ההגיון מאחורי התכנון האדריכלי. ולשאלות אלו אנו מוכנים עם תשובות מנומקות מלאות מחשבה, 🤩 הרי לזה אנחנו מתמסרים בבתי הספר לעיצוב, לומדים ומעניקים כל כך הרבה שעות בפרק זמן משמעותי מתקופת חיינו. אבל כל מי שיצא לשוק העבודה זוכר את מפח הנפש, כאשר הוא נדרש להקים עסק רווחי ובמקום מניפות צבעים מתעסק עם 💻 טבלאות אקסל. 

האמת היא שהמעבר לשוק העבודה נחווה אצל מרבית המעצבים כשוק מוחלט. סטודנטים שחשבו שכל היום יתעסקו בבחירת גוונים וצבעים, יקנו ריהוט או יבחרו כריות. סטודנטים שחלמו לעצב בתים יפים, פינות עבודה, לעצב מטבחים, לצלם, להעלות ולקבל לייקים מגלים שכדי לעבוד ולהרוויח בעיצוב פנים ואדריכלות צריך לדעת לנהל עסק.

אין מעצב שלא יספר לכם על פרויקט שהשתבש בגלל תמחור שגוי של העבודה, על הקושי לנהל לוח זמנים מול כל כך הרבה גורמים, האתגרים שבעבודה עם בעלי מקצוע בשטח וכמובן התמודדות עם לקוחות, שלא תמיד מרוצים, לא תמיד יודעים מה הם רוצים ויכולים כל רגע לשנות את דעתם. צריך לדעת איך להתמודד עם זה אבל קודם כל להיערך לזה, כדי שבסופו של דבר הפרוייקט יהיה רווחי –  רווחי וכיף, כי זו גם אחת הסיבות המהותיות שהרבה מאיתנו בחרנו בתחום מלכתחילה. התשוקה והאהבה לתחום.

הצעות מחיר במקום

 בסדנאות “מלימודים למעשים” שעברו למתכונת חדשה ומותאמת ל”זום בפיג’מה”  עם טלי דוגמא ניתן המענה, כלים וידע למעצבים.ות ואדריכליות.ים צעירים או ותיקים בתחום, שרוצים ללמוד איך לבנות נכון עסק מצליח. בסדנאות תלמדו איך “להקפיץ את התקציב” כדי להתמודד גם עם שינויים, לנהל ולעצב במסגרת תקציב מוגבל, מתן הצעות מחיר – לעסק מרוויח ואיך להגיע לאחוזי סגירה גבוהים מהצעות מחיר. תמחור שעת עבודה (כולל “שעות שקופות”), ניהול תקציב, עמידה בלוחות זמנים ועבודה מול אנשי מקצוע ולקוחות. ולהבין מה מבדל אותך משאר המעצבים והאדריכלים בשוק ולמה הלקוח יבחר בך.

כי בכל אחד מאיתנו חדש או ותיק בתחום יש משהו ייחודי, ולכל אחד ואחת מאיתנו עם הידע והכלים הנכונים יש את היכולת להצליח.

 

נתינת אמון
העברת כספים
ידיים למעלה

לייעוץ אישי, שאלות או פרטים נוספים על הסדנאות, מוזמנים לפנות דרך דף הפייסבוק או בטלפון:  
054.9980331 טלי דוגמא

טלי דוגמאמעצבת פנים, מרצה, חוקרת צבע ומייסדת סטודיו בית החומרים

אהבה למקצוע